Dieta pudełkowa – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Każdego dnia ilość osób borykających się z nadwagą – wzrasta. Jest to wynik nie tylko niewłaściwych nawyków żywieniowych, ale także siedzącego trybu życia.

Nie dziwi zatem fakt, że „przemysł” odchudzający – przeżywa prawdziwy rozkwit. Rynek suplementów warty jest około 3,5 miliarda złotych. Na siłowniach i w klubach fitness – tłumy. To wszystko jest wynikiem rosnącego zainteresowania tematem odchudzania.

Kluby fitness, siłownie i mnóstwo produktów na odchudzanie to jednak nie wszystko! W ostatnim czasie popularność zyskuje również catering dietetyczny, czyli dieta pudełkowa. To rozwiązanie, które propagowane jest przez gwiazdy i celebrytów.

Dieta pudełkowa – co to właściwie jest?
Dieta pudełkowa to nic innego jak dieta „na dowóz”. Klient otrzymuje zestaw posiłków na cały dzień (zazwyczaj 5 – śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację) zamkniętych w plastikowych pojemnikach. Posiłki są gotowe do spożycia. Niekiedy trzeba je podgrzać w piekarniku/mikrofalówce, gdyż dostarczane są z samego rana lub w przeddzień.

Dieta pudełkowa – gwarancja bilansu kalorycznego
Catering dietetyczny to metoda żywienia, która gwarantuje nam utrzymanie odpowiedniego bilansu wartości odżywczych. Posiłki są bowiem tak przygotowywane, by spełniały swoją funkcję. Spersonalizowany bilans obliczany jest w oparciu o: cel, aktualną budowę ciała oraz wywiad przeprowadzony z dietetykiem. Zazwyczaj konsultacja dietetyczna w ramach usługi jest bezpłatna.

Prawidłowe określenie bilansu wartości odżywczych jest połową sukcesu. Wszakże, to ile jemy – ma ogromny wpływ na skład i budowę ciała.

Warto przy tym zauważyć, że jadłospis opracowany przez dietetyka ma to do siebie, że posiłki są dostatecznie syte i mają indywidualny bilans (tj. śniadanie jest najbardziej kaloryczne, a kolacja najmniej).

Dieta pudełkowa – metoda żywienia nie tylko na redukcję

Co oczywiste – dieta pudełkowa może być stosowana także przy budowaniu masy mięśniowej, czy też w normalnych warunkach (celem utrzymania obecnej wagi). Wszak, bilans jest zawsze określona na samym początku i to właśnie od niego zależą wielkości porcji.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?
Catering dietetyczny to rozwiązanie, które nie należy do najtańszych. Cena za miesiąc oscyluje w granicach 1500 złotych (w przypadku diety redukcyjnej ~2000kcal) – 2000 złotych (w przypadku diety na masę ~3000-3500kcal).

Oferta firm staje się jednak coraz bogatsza. Na rynku jest większa konkurencja, co niewątpliwie pozytywnie odbija się na cenie i jakości oferowanych usług.

Dlaczego warto postawić na dietę pudełkową? Poznaj pięć kluczowych argumentów.

 1. Oszczędzasz mnóstwo czasu.
  Niewątpliwie – dieta pudełkowa to spora oszczędność czasu. Wszak – nie musimy gotować, zmywać naczyń i martwić się jadłospisem. Kupujemy kompletną usługę żywieniową. To bardzo wygodne!
 2. Zbilansowane posiłki
  Ile trzeba włożyć pracy, by każdy posiłek był zdrowy, urozmaicony i zbilansowany? Mnóstwo! W przypadku diety pudełkowej – nie musisz się tym martwić. Każdy posiłek jest zbilansowany i zdrowy.
 3. Urozmaicona dieta
  Catering dietetyczny ma to do siebie, że oferuje mnóstwo posiłków, których… w życiu byś nie ugotował/a! To niewątpliwa gratka dla smakoszy.
 4. Bezpłatna konsultacja z dietetykiem
  Wysoka cena cateringu może zniechęcać. Nie mniej jednak – kiedy zastanowimy się i zrozumiemy, że jest w tym szereg usług, to może się okazać, że wcale nie jest tak drogo. Wszak – produkty, rachunki za wodę, gaz i prąd (gotowanie) i… konsultacje z dietetykiem – za to wszystko i tak musielibyśmy zapłacić.
 5. Smaczna kuchnia
  Dieta kojarzy się zwykle z radykalnymi zmianami żywieniowymi. I owszem – w przypadku diety pudełkowej też tak jest. Nie mniej jednak, jadłospis redukcyjny może być nadal smaczny i sycący.

Dieta pudełkowa to metoda żywienia, która z całą pewnością będzie stale zyskiwała na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego – poza wysokim kosztem (względnie) – jest to rozwiązanie pozbawione jakichkolwiek wad.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*